Sprawdź, co zaplanowaliśmy! Przekonaj się, że będzie to dzień pełen merytorycznej wiedzy, nowych znajomości oraz cennej wymiany wiedzy i doświadczeń.
9:00 – 9:30 Rejestracja uczestników
9:30 – 10:15 Wykład – Dorota Gudaniec
10:15 – 11:00 Wykład – Marcin Marczak
11:00 – 11:30 Networking przy kawie
11:30 – 13:00 Wykład – prof. Neubauer
13:00 – 14:00 Przerwa na lunch
14:00 – 15:00 Panel dyskusyjny: media i prawo / Warsztat
z prof. Neubauerem (równolegle)
15:00 – 15:30 Networking przy kawie
15:30 – 16:30 Panel dyskusyjny: biznes
16:30 – 17:00 Networking przy kawie
17:00 – 18:00 Panel dyskusyjny: medycyna
18:00 – 19:00 Warsztat z Marcinem Marczakiem (VIP)
18:30 – 22:00 Afterparty
Prowadząca: Aleksandra Pezda
Branża konopna, obejmująca zarówno produkty z konopi włóknistych (Cannabis sativa L.), jak i te o wyższym stężeniu THC, dynamicznie rozwija się na całym świecie. Rozwój ten napotyka jednak na liczne wyzwania związane z przepisami prawa, szczególnie w obszarze komunikacji i marketingu. W tym panelu omówimy kluczowe zagadnienia dotyczące promowania produktów konopnych w kontekście obowiązujących regulacji prawnych.
Przepisy prawne dotyczące konopi są dynamiczne i zmieniają się wraz z rozwojem branży oraz zmianami społecznymi. Przewiduje się, że w najbliższych latach mogą zostać wprowadzone bardziej liberalne przepisy, zwłaszcza w zakresie konopi leczniczych i CBD. Ważnym aspektem będzie śledzenie tych zmian oraz dostosowywanie strategii komunikacyjnych i marketingowych do nowych realiów. Jakie są plany dotyczące zmian legislacyjnych? Nad czym aktualnie pracują środowiska polityczne, społeczne, biznesowe? Czy prace te są na rzecz czy przeciwko branży?
Wyzwania w komunikacji i marketingu
Marketing w branży konopnej odgrywa kluczową rolę, jednak wiąże się z licznymi ograniczeniami prawnymi. Główne wyzwania obejmują:
Ograniczenia medialne: W wielu krajach, w tym w Polsce, reklama produktów konopnych, szczególnie tych zawierających THC, jest ściśle regulowana lub zakazana. Dotyczy to zwłaszcza mediów masowych, takich jak telewizja, radio czy prasa. Co jednak z produktami takimi jak CBD, CBG?
Oznakowanie: Prawidłowe oznakowanie produktów konopnych jest kluczowe. Producenci muszą zapewnić, że etykiety nie wprowadzają konsumentów w błąd, np. co do zawartości THC czy właściwości zdrowotnych produktu. Co to znaczy prawidłowa informacja na etykiecie? Zaspakajamy potrzeby regulatora czy konsumenta?
Komunikacja w mediach społecznościowych: Platformy takie jak Facebook, Instagram czy Google Ads mają restrykcyjne zasady dotyczące promocji produktów konopnych, co stanowi wyzwanie dla firm chcących dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Jak się po nich poruszać, aby istnieć i nie tracić ?
Edukacja konsumentów oraz budowanie świadomości na temat produktów konopnych są kluczowe, jednak w tej kwestii także napotykamy na pewne ograniczenia prawne. Firmy muszą z jednej strony promować korzyści wynikające z używania ich produktów, a z drugiej – unikać formułowania nieuzasadnionych twierdzeń o ich działaniu leczniczym, co mogłoby naruszać przepisy prawa farmaceutycznego. Jak sobie radzić, aby się nie narazić na restrykcje, ale jednocześnie prowadzić sprawnie biznes?
Prowadzący: Maciej Pawłowski
Panel ten będzie wyjątkową okazją do zgłębienia kluczowych aspektów rozwoju branży konopnej w kontekście dynamicznie zmieniających się przepisów i strategii europejskich. W obliczu rosnącej presji na redukcję emisji i zrównoważony rozwój, przedsiębiorcy oraz eksperci spotkają się, aby omówić, jak Zielony Ład wpływa na sektor konopny, jakie szanse otwierają się przed firmami oraz jakie zagrożenia mogą napotkać na drodze do ich realizacji.
Podczas panelu, uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania liderów branży, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i strategią dostosowania działalności do nowych wymogów ekologicznych.
Poruszone zostaną takie tematy jak m.in.:
zmiany regulacyjne, które determinują przyszłość upraw konopi w Europie, z uwzględnieniem nowych standardów środowiskowych i wymagań prawnych związanych z gospodarką niskoemisyjną,
innowacje technologiczne w uprawie i przetwarzaniu konopi, które mogą przyczynić się do zwiększenia efektywności produkcji, zmniejszenia śladu węglowego oraz lepszego wykorzystania surowców w duchu gospodarki obiegu zamkniętego,
perspektywy rozwoju w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego, gdzie konopie mogą odegrać kluczową rolę dzięki swoim wszechstronnym zastosowaniom, od produkcji bioplastików po alternatywne źródła energii.
Panel stanowi nie tylko forum wymiany wiedzy, ale także inspirację dla wszystkich, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu przyszłości branży konopnej w zgodzie z nowymi realiami gospodarczymi Europy. Wspólnie przeanalizujemy potencjalne ścieżki rozwoju, zidentyfikujemy ryzyka oraz zastanowimy się, jak najlepiej przygotować się na nadchodzące wyzwania i wykorzystać szanse, jakie niesie ze sobą Zielony Ład oraz dążenie do gospodarki zeroemisyjnej.
To wydarzenie będzie nie tylko okazją do zaktualizowania wiedzy na temat najnowszych trendów i wyzwań, ale także do zainicjowania ważnych rozmów, które mogą wytyczyć przyszłość branży konopnej w Europie. W dobie coraz większej świadomości ekologicznej i rosnących oczekiwań konsumentów, panel ten stanie się kluczowym miejscem dla decydentów, którzy pragną nadać swojej działalności nowy, zrównoważony kierunek.
Receptomaty – nowe prawo to utrudnienie dostępu do leków dla pacjentów czy cios w użytkowników rekreacyjnych? Komu służy ten koncept? Jakie problemy mogą się z nim wiązać? O tym wszystkim porozmawiamy podczas panelu, starając się znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.
Legalizacja niektórych substancji – to temat, który wywołuje gorące dyskusje zarówno w środowisku medycznym, jak i społecznym. Jakie są argumenty za i przeciw? Jakie konsekwencje dla zdrowia publicznego mogą mieć decyzje dotyczące legalizacji?
Bieżące wyzwania – od dostępu do nowoczesnych terapii po problemy związane z opieką zdrowotną w dobie globalnych kryzysów. Jak radzić sobie z tymi wyzwaniami? Jakie innowacje i rozwiązania są obecnie testowane? Panel będzie miejscem, gdzie praktycy i teoretycy będą mogli wspólnie zastanowić się nad przyszłością medycyny i opieki zdrowotnej.
W panelu udział wezmą lekarze, dziennikarze i pacjenci – ci z długa historią stosowania konopi i ci, którzy dopiero zaczęli.
prof. David Neubauer
Od 1997 do 2015 kierował Wydziałem Neurologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublanie. Od 2006 jest profesorem Wydziału Lekarskiego. Pracował na Oddziale Neurologii Dziecięcej szpitala Al-Sabah w Kuwejcie.
Od ponad 10 lat pełni funkcję doradcy słoweńskiego Ministerstwa Zdrowia.
Zrealizował szereg projektów badawczych, jest też autorem bądź współautorem licznych prac naukowych z dziedziny medycyny. Członek kilku międzynarodowych towarzystw medycznych i naukowych.
Dorota Gudaniec
Nazywana "matką medycznej marihuany w Polsce" fitoterapeutka i naturoterapeutka, której osobista historia walki o zdrowie i życie syna Maxa stała się przyczynkiem do zmiany prawa w Polsce, a także do powstania firmy Max Hemp®. Obecnie realizuje swoją misję terapeutyczną niesienia pomocy potrzebującym w ramach działalności Strefy Terapii Naturalnych ANADI.
Marcin Marczak
Ekspert w zakresie upraw i przetwórstwa konopi, z wykształcenia biotechnolog z doświadczeniem badawczym zdobytym w międzynarodowych ośrodkach badawczych w Danii oraz USA. Posiada 12 letnie doświadczenie w branży konopnej, 8 letnie doświadczenie w zakresie biorafinerii i biotechnologii, 5 letnie w optymalizacji procesów oraz 3 letnie doświadczenie w modelowaniu ryzyka i projektowaniu infrastruktur IT. Specjalizuje się w doradztwie strategicznym dla branży konopnej, budowaniu łańcuchów dostaw, doradztwie w zakresie upraw i przetwórstwa konopi włóknistych.
lek. Marek Bachański
Neurolog dziecięcy, który jako pierwszy w Polsce podjął się leczenia przy użyciu konopi dziecka z lekooporną epilepsją. Jego odwaga w działaniu poza procedurami uratowała życie chłopca. Cena była wysoka – lekarz został zwolniony z pracy, jednak wygrał wszelkie procesy i został przywrócony. Jest prawdopodobnie najbardziej rozchwytywanym neurologiem dziecięcym w Polsce.
Bogdan Jot
Wyjątkowy ekspert w dziedzinie konopi, autor bloga poświęconego medycznej marihuanie, a także autor kilku poczytnych książek na ten temat. Cenne źródło rzetelnej wiedzy na temat konopi i jej (nie tylko!) wpływu na ludzkie zdrowie. Prelegent i uczestnik licznych wydarzeń branżowych w Polsce i zagranicą.
lek. Jacek Cieżkowicz
Chirurg klatki piersiowej z 25-letnim doświadczeniem zawodowym. Lekarz o szerokich horyzontach i otwartości na wszelkie skuteczne metody terapeutyczne. Jeden z pionierów medycyny opartej o konopie w Polsce. Specjalizuje się we wspieraniu konopiami pacjentów z chorobą nowotworową. Uczestnik licznych konferencji, szkoleń i inicjatyw związanych z medycyną konopną.
dr n. med. Marta Woźniak
Naukowiec, biolog molekularna, wykładowca i nauczyciel akademicki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Akredytowany tutor akademicki, lider i kierowniczka projektów badawczych dotyczących tworzenia innowacyjnych leków i terapii przeciwnowotworowych, zdobywczyni nagród za patenty i autorka ponad stu publikacji naukowych i monografii. Z misji serca profesjonalny coach Holistycznej Transformacji życia, mentor holistycznego naturalnego zdrowia, terapeuta metody Theta Healing.
Jacek Kramarz
Posiada ponad 9 lat doświadczenia w zarządzaniu projektami i doradztwie strategicznym. Karierę rozpoczynał jako makler papierów wartościowych w Domu Maklerskim Banku Pekao SA. Od 2013 roku związany był z Unicredit Group, gdzie realizował projekty w obszarze fuzji i przejęć oraz compliance. W 2015 roku dołączył do pierwszej prywatnej spółki w Polsce z pozwoleniem na skup konopi włóknistych, gdzie odpowiadał za finanse, sprzedaż i rozwój biznesu. Od 2019 roku jest członkiem Rady Dyrektorów European Industrial Hemp Association (EIHA), a od 2021 roku działa w ramach Grupy Green Lanes, jako wspólnik i Wiceprezes Zarządu, bezpośrednio nadzorując część związaną z Food Tech.
Marta Łanoch
Uznana ekspertka w zakresie prawa żywnościowego, kosmetycznego i farmaceutycznego z wieloletnim doświadczeniem. Zajmuje się kwestiami prawnymi dotyczącymi suplementów diety, żywności specjalnego przeznaczenia, wyrobów medycznych i kosmetyków, w tym eksportem i importem tych towarów. Reprezentuje klientów przed Komisją Europejską i EFSA, prowadzi szkolenia, jest prelegentką na konferencjach oraz autorką artykułów naukowych.
Łukasz Rydzik
Aktywista konopny, polityk, pracownik Ministerstwa Infrastruktury. Członek Zarządu Krajowego Nowej Lewicy. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz Europejskiej Szkoły Dyplomacji. Uczestnik prestiżowych programów dla wyróżniających się polityków i aktywistów europejskich United4Change oraz “Ones to Watch”.
Dariusz Boroń
Prof. dr hab. n. med. i n. o zdr., lekarz ginekolog-położnik, wykładowca akademicki. Członek rady naukowej i programowej Centrum Badań nad Bezpieczeństwem Systemu Ochrony Zdrowia na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Jego działalność naukowa ukierunkowana jest na poszukiwanie nowych, uzupełniających markerów molekularnych w diagnostyce i monitorowaniu terapii nowotworów ginekologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem raka trzonu macicy.
Joanna Racewicz
Mama, dziennikarka i autorka książek z ponad 20-letnim doświadczeniem. Prowadziła serwisy informacyjne, takie jak "Panorama" w TVP2 i TVP Info, programy "Reporter Polski" i "Kobiecy punkt widzenia", a także współpracowała z TVN przy cyklach "Dom otwarty" i "Sekrety Mądrej Niani". Od 2018 roku związana z Polsat News, gdzie prowadzi pasmo "Nowy Dzień".
Maciej Pawłowski
Doradca w stacjach radiowych i telewizyjnych. Pasjonat konopny, założyciel MedycynaCBD i ClinicaCBD. Doradca w stacjach radiowych i telewizyjnych. Dziennikarz w m.in. W HemPress, Konopie.info.pl. Wykładowca na 2-ch dedykowanych kierunkach konopnych. Członek „Polskiego Stowarzyszenia Producentów i Przetwórców Konopi” oraz vice-prezes Fundacji „Polskie Konopie”. Projektant i pomysłodawca Samowystarczalnej Wioski Konopnej, która wyznaję zasadę „carbon negative” i „zero waste”, promując konopie jako wszechstronną roślinę przemysłową. Członek zespołów parlamentach polskim i europejskim, dotyczących regulacji konopi w UE. Zaciekły aktywista, broniący dobrego imienia tej cudownej rośliny.
Aleksandra Pezda
Polska dziennikarka, publicystka i reportażystka, specjalizująca się w tematyce współczesnej edukacji i szkolnictwa. Przez wiele lat była publicystką „Gazety Wyborczej” oraz dziennikarką radia Tok FM, gdzie prowadziła autorskie audycje „Gra w klasy” i „Jestem z miasta”. Jest także autorką książek i regularnie publikuje w takich mediach jak Forbes Women, Duży Format, Uroda Życia i Onet.
WARSZTATY
Chcesz zdobyć wiedzę, która wyniesie Twoje umiejętności i wiedzę na wyższy poziom? Nasze warsztaty praktyczne to idealna okazja, by zanurzyć się w fascynującym świecie konopi pod okiem najlepszych, doświadczonych ekspertów w branży. I to nie teoretyków, lecz zaawansowanych praktyków. W kameralnych grupach, z innymi pełnymi pasji i zapału uczestnikami zdobywaj bezcenną wiedzę i umiejętności, które otworzą przed Tobą nowe możliwości.
Przekuj teorię w praktykę!
Skorzystaj z niepowtarzalna okazji, by zgłębić tajniki konopi!
Poznaj innych pasjonatów w branży!
Prowadzi: prof. David Neubauer
Prowadzi: Marcin Marczak
Profesor David Neubauer, uznany neurolog dziecięcy ze Słowenii, podzieli się swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem w zakresie zastosowania konopi w medycynie. Ten warsztat skierowany jest do specjalistów medycznych, którzy pragną zgłębić terapeutyczne możliwości konopi, szczególnie w kontekście leczenia chorób neurologicznych u dzieci. To wyjątkowa okazja, aby uczyć się od jednego z czołowych ekspertów w Europie.
Więcej informacji wkrótce!
Marcin Marczak, ceniony biotechnolog, zaprezentuje innowacyjne podejścia do wykorzystania konopi w budowaniu gospodarki zeroemisyjnej. Podczas tego warsztatu uczestnicy dowiedzą się, jak konopie mogą przyczynić się do tworzenia zrównoważonych i ekologicznych rozwiązań, które stanowią przyszłość globalnej gospodarki. Warsztat ten jest idealny dla przedsiębiorców, innowatorów oraz osób zainteresowanych zielonymi technologiami.
Więcej informacji wkrótce!